Aile Koçluğu

Anne ve babaların kendi öz farkındalıklarını kazanabilmeleri etkili bir aile içi iletişiminin kurulabilmesinde en önemli noktadır. Çocuklarına örnek birer ebeveyn olabilmek isteyen ve aile bağlarını daha kuvvetli bir hale getirmek isteyenler aile koçluğu programlarına başvurabilirler. İletişim eksikliğinden dolayı meydana gelen aile içi sorunlar aile koçluğu yapan kişilerin ana çalışma alanlarıdır.

Koşulsuz sevginin ve özgüvenin çocukların geleceğini olumlu yönde etkileyebileceği bu çalışmalar neticesinde anne ve babalara gösterilir. Aynı zamanda çocuklarınızın eğitim ve özel hayatlarında da karşılaşabilecekleri çeşitli sorunlar ile kendi başlarına mücadele edebilme becerileri için gerekli olan altyapı da aile koçluğu uygulamaları sayesinde elde edilebilmektedir.

Kimler Aile Koçluğu uygulamasından yararlanmalıdır
Kendi zihinlerini ve kapasitelerini daha yakından tanımaya başlayan anne ve babalar zaman içerisinde düşünce, konuşma ve inançlarının çocuklarının geleceklerinde etkili bir rol oynayabileceğini anlamaya başlarlar. Bu farkındalık süreci beraberinde olumlu bir değişim sürecini de getirir.

Yoğun iş hayatınızdan dolayı ailenize yeterli vakit ayıramadığınızı düşünüyorsanız, aile içi iletişim problemlerinizin artık baş edemeyeceğiniz noktaya ulaştığını düşünüyorsanız ve evliliğinizde sıkıntılar yaşıyorsanız aile koçluğu uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın eğitim ve özel hayatlarında yaşadığı sıkıntılardan şikayetçiyseniz de aile koçluğu uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Özellikle ergenlik dönemindeki çocukların aile hayatından fazlasıyla etkilendiğini unutmayın. Eğer aile hayatınızda ufak tefek olarak nitelendirdiğiniz büyük sorunlarınız var ise mutlaka aile koçluğu uygulaması alabileceğiniz kişilere başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir