Hakkımda

canan filizCanan Filiz; 1988 Bursa doğumluyum ve Bursa’da yaşıyorum. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldum. Yine aynı yıl içerisinde ID Coaching International bünyesindeki eğitimi tamamlayıp Profesyonel Koçluk ve NLP uzmanlığı adına ilk adımlarımı atmaya başladım.

İş hayatımda kurumsal ve özel şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev aldım.  İstanbul İşletme Enstitüsü’nün düzenlediği eğitimlerde stratejik insan kaynakları yönetimi sertifikasına hak kazandım. Bunun yanı sıra temel kalite yönetimi, çevre yönetimi, gıda güvenliği, risk analizi, iç denetçi ve iş sağlığı ve güvenliği üzerine çeşitli eğitimler aldım.

Sosyal hayatımda ise tiyatro oyunculuğu, film senaristliği, fotoğrafçılık gibi alanlarda çeşitli eğitimlere katılarak tecrübeler edindim. Klasik olan bu hakkımda yazısından sonra şimdi asıl size söylemek istediklerime geliyorum.

Küçük yaşlardan itibaren  bu yana insanları dinlemekten keyif alıyorum. İlk koçluğu kendime yaptım ve kim olduğumu sorguladım. Cevabı bulduğumda “beni ben yapanlarla nasıl ayakta durabilirim” sorusuyla karşılaştım ve insanlarla  temas kurabileceğim ve onların hedeflerine ulaşmalarında önemli bir etken olabileceğim bir yolda yürümeyi istedim. Sonuç olarak profesyonel koçluğu meslek olarak icra etmeye karar verdim.

Koçluk kariyerimdeki vizyonum koçluk ilkelerine bağlı kalarak kişilerde farkındalık kazandırarak, engellerini tanımlayıp hedeflerine doğruca ulaşabilmelerine gönülden katkı sağlamaktır  ve koçluk yolunda kendimi daima geliştirmektir.