Öğrenci Koçluğu

Öğrencilik hayatını yaşamakta olan kişiler zaman zaman hayat içerisinde çeşitli problemler ile baş başa kalabilirler. Eğitim hayatı ile özel hayatını bir arada başarılı bir şekilde götüremeyen öğrencilerde ise çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Güvensizlik, değersizlik hissi, başarısız olma korkusu, hedefsizlik, tembellik ve korku gibi duyguların ortaya çıkması öğrencilerin eğitim hayatlarını olumsuz yönde etkiler.

Öğrencilerin hayatlarında meydana gelen bu tür duygulardan arınmaları ise başarıya giden yolda onlar için son derece kritik bir öneme sahiptir. Kendi içlerinde olan potansiyellerini ve güçlü yönlerini ortaya çıkartabilmeleri için ise öğrenci koçluğu uygulamaları son derece yararlı olacaktır.

Doğru hedefleri belirleyebilme, hedef odaklı çalışma, motivasyon sağlayabilme ve hedeflerin sürekliliğini koruyabilme gibi konularda öğrenci koçluğu yapan profesyonel kişilerden destek alabilirsiniz. Koçlar öğrencilere ve ailelere odaklanarak onların daha başarılı bir şekilde kendi içlerinde saklı olan cevapları bulabilmesini sağlarlar. Ayrıca öğrenci koçluğu almış olan kişiler kendi içlerinde öfke ve kızgınlık gibi durumların kontrolünü de sağlamayı öğrenirler.

Öğrenci Koçluğuna Kimler Başvurabilir?
– Anne ve babanızın davranışlarında kızgınlık hissediyorsanız,
– Kardeşleriniz ile iletişiminiz kopuk ise,
– Gerçek arkadaşlarınızın sizi sevmediğini düşünüyorsanız,
– Geleceğe yönelik hedeflerinizin ne olduğu hakkında bir fikriniz yok ise ve çok çalıştığınız halde başarıya bir türlü ulaşamıyorsanız, kendinizi çaresiz hissetmek yerine öğrenci koçluğu uygulamalarından sizler de yararlanabilirsiniz.

Not: Bursa ili başta olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet verebilirim. Önemli olan neyle iletişim kurduğumuz değil, nasıl bir iletişim içinde olduğumuzdur. Bu yüzden yüz yüze görüşemesek dahi çeşitli iletişim kanallarından birini kullanarak koçluk seanslarını düzenleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir